Ek 2017 in Lagos Portugal

 Janno 300m-4European Inline Skating Championships Lagos, Portugal, 2017

 

 

Dag 1 (zondag 2-7):

Bente Kerkhoff ZILVER! op 5km puntenkoers Jun B en baanrecord
Janno Botman BRONS! op 300 meter tijdrit Jun B (en dat na een valse start)

Jordy van Workum 4e op 5km puntenkoers Jun B
Rick Schipper 7e op 300 meter tijdrit Senioren

Anna van de Bos helaas betrokken bij een valpartij.

Artikel over Zilveren race Bente Kerkhoff op schaatsen.nl

Janno's 300m bronzen tijdrit en huldiging (beelden van de livestream)

Bente's Zilveren Puntenkoers (beelden van de livestream)

Dag 2 (maadag 3-7):

Jordy Van Workum Brons! op de 10km afvalkoers Jun B en dat is de enige medaille die het Nederlandse team zal halen op deze 2e dag van het EK inline.

Janno Botman 7e op de 500 meter, Rick Schipper 16e 500 meter

Bente Kerkhoff 8e op de 10km afvalkoers (helaas was zij betrokken bij een valpartij en ondanks dat zij snel weer opstond en de achtervolging inzette, werd er te hard doorgereden in het peloton om terug te komen).

Jordy's bronzen afvalkoers (beelden van de livestream)

Dag 3 (dinsdag 4-7):

De laatste dag op de piste werd de 1000m gereden, en de Relay.

1000m
Anna Van Den Bos stond gelukkig weer aan de start en werd 5e, Bente Kerkhoff 14e bij de Junioren B.
Janno Botman Zilver!, Jordy Van Workum 5e bij de Junioren B.
Rick Schipper strandde in de 2e halve finale bij de Senioren met een DSQ-SF.

Relay

Succes voor de JUNIOR B MEN: Zilver! (close finish, met 3 tienden verschil verloren van Italië). In het Nederlandse team naast de Radbouders Janno Botman en Jordy Van Workum: Merijn Scheperkamp.

Het Nederlandse team bij de Junioren B Dames bestond uit Radbouders Anna Van Den Bos en Bente Kerkhoff, en verder uit LianneVan Loon en Marit Van Beijnum. Helaas weer een val van Anna Van Den Bos, het team kwam niet verder dan een 6e plaats.

Ook de heren Senioren een 6e plaats op de Relay. Het Nederlandse team bestond uit Rémon Kwant, 
Luc Ter Haar, Gerrie Van Lingen, en Radbouder Rick Schipper.

Relayzilver & podiumpret op dag 3 met oa Jordy en janno

Dag 4 (donderdag 6-7): wegparkoers
15km afvalkoers Junioren B dames: Anna Van Den Bos 4e, Bente Kerkhoff 11e

15km afvalkoers Junioren B heren: Jordy Van Workum 5e

 

Dag 5 (vrijdag 7-7):

One Lap Sprint: Rick Schipper 6e

10 km puntenkoers Junioren B dames: Anna Van Den Bos 4e, Bente Kerkhoff 9e

10 km puntenkoers Junioren B heren: Jordy Van Workum Zilver!

Relay:

Anna van den Bos en Bente Kerkhoff met Lianne Van Loon 4e

Jordy Van Workum en Janno Botman met Merijn Scheperkamp Brons!

Rick Schipper met Rémon Kwant,Luc Ter Haar & Crispijn Ariens 4e

Jordy: 'Europees kampioen worden is nog een doel'